Aktualności

Wielkie Czytelnicze Święto

Dnia 30 maja 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie stała się po raz kolejny miejscem przyjęcia do grona Czytelników uczniów klas Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Janowie.

Pasowanie na Czytelnika to zawsze radosne święto dla nas bibliotekarzy jak również całego grona naszych Czytelników. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, mogli wysłuchać pięknych wierszy w interpretacji Pani Joanny Krzyżańskiej, która jest również Autorką wierszy dla dzieci. Śmiech rozbrzmiewał wśród regałów z książkami, dzieci żywiołowo reagowały na zabawne rymowane opowieści.

Spotkanie uświetnili swą obecnością zaproszenie goście:

Pani Lidia Piestrzyńska - Zastępca Wójta Gminy Janów,

Pani Jolanta Adamczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie,

Pani Joanna Krzyżańska - Poetka oraz członkini Zespołu Folklorystycznego Janowianie,

Pan Ireneusz Bartkowiak - Kierownik Referatu Funduszy i Promocji.

Dzieci po przyrzeczeniu zostały obdarowane przez Panią Lidię Piestrzyńską – Zastępcę Wójta Gminy Janów -  drobnymi upominkami – przepięknymi folderami o Gminie Janów, które wzbudziły w dzieciach ogromne zainteresowanie.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowie przekazała do biblioteczek klasowych książeczki naszych rodzimych Autorów oraz gry edukacyjne.

Wszystkim naszym wspaniałym Gościom dziękujemy za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Gratulujemy Pani Jolancie Adamczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie oraz wychowawcom klas Ia i Ib Paniom Jolancie Dróżdż i Joannie Ćwiakowskiej tak wyjątkowych Wychowanków.

Pani Agnieszka Kuta – Janikowska zapewniła nam profesjonalny serwis fotograficzny – dziękujemy.

A naszym nowym Czytelnikom życzymy wielu wspaniałych podróży do Baśniowej Krainy Książek.