Aktualności

Photon w podróży

Nasze fantastyczne robociki firmy PHOTON zakończyły podróż po edukacyjnych zakątkach. W trakcie jej trwania odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piasku, dały dużo radości naszym gimnazjalistom oraz zaprosiły na swoją planetę Kreatywności w gwiazdozbiorze Nowych Technologii dzieci z oddziału przedszkolnego w Siedlcu.

Od najbliższego czwartku Photony będą ponownie w naszej bibliotece przybliżały tajniki kodowania dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Janowie.

Dlaczego warto uczyć dzieci kodowania?

Kodowanie uczy dzieci nazywania konkretnych problemów oraz poszukiwania sposobów ich rozwiązywania. Uczy myślenia, ukazuje procesy przyczynowo – skutkowe, które wpływają na analizę i stawianie trafnych wniosków. Uczy dzieci przede wszystkim pracy w grupach, co w dzisiejszym świecie, w którym dominuje brak umiejętności komunikowania się w grupie rówieśniczej jest istotną wartością w procesie funkcjonowania społeczeństw. Kodowanie rozwija kreatywność dziecka niezbędną w procesie nauczania zarówno przedmiotów ścisłych jak i humanistycznych.

Do zobaczenia w Bibliotece :)

Polecamy link do zdjęć z zajęć w Szkole Podstwowej w Piasku

https://www.janow.pl/robot-photon-w-naszej-szkole